İş Güvenliği Uzmanı - Gebze İş Güvenliği Uzmanı - Özel Atılım OSGB
İletişim No
+90 262 311 35 00
E-Mail
info@ozelatilimosgb.com
Gaziler Mah. 1787. Sok.
No: 2/4 - Gebze
Teklif İste

İş Güvenliği Uzmanı

Özel Atılım OSGB

İş Güvenliği Uzmanı

Özel Atılım Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

İş Güvenliği Uzmanı, İş Güvenliği Uzmanının Görevleri, İş Güvenliği ve daha fazlası için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

İş güvenliği uzmanı riskli ve tehlike arz eden iş yerlerinde gerekli güvenlik sisteminin sağlanmasında görevli kişilerdir. Tüm güvenlik sistemini hem gerekli eğitimler vererek hem de işçi sağlığı açısından gerekli önlemleri alarak sorumluluklarını yerine getirirler. Bu açıdan tüm risk grubu içerisinde yer alan iş yerleri ve işverenler firmalarında bir iş güvenliği uzmanı bulundurmalıdır. İş güvenliği uzmanı firmaların risk ve tehlike durumlarına göre seçilmelidir. Bir fabrika ya da inşaat sahalarında tehlike içermesine göre iş güvenliği uzmanı arttırılabilir veya iş güvenliği uzmanı görevleri tehlike alanlarına göre değişebilir.

İş Güvenliği Uzmanlarının Görev Aldığı Tehlike Sınıfları

İş güvenliği uzmanları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafınca uygun görüldüğü takdirde uzmanlık görevlerini yerine getirerek, farklı tehlike sınıflarında görev alabilirler. Ayrıca farklılık gösteren tehlike sınıflarında iş güvenliği uzmanının yanı sıra işyeri hekimi de bulunmaktadır. Tehlike arz eden şirketler ve iş yerlerinde iş yeri hekimi ve iş sağlığı uzmanı bulundurma zorunluluğu da vardır. Firmaların çok tehlikeli olarak adlandırılmasında A veya B sınıfı görevlerinde eğitim almış iş güvenliği uzmanı yer almaktadır. Çok tehlikeli olan iş yerleri A, orta tehlike içeren yerler B, az tehlike içeren yerler de ise C sınıfında iş güvenliği uzmanı yer almaktadır. Az tehlikeli içeren yerlerde tüm sınıflara tabii olan uzmanlar görev alabilirler.

KOCAELİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ

İş Güvenliği Uzmanlarının İş Yeri Risk Değerlendirmesi

Uzmanlar iş yerlerinin tehlike ve risk taşıma durumlarına göre sahalarda risk değerlendirmesi yapmaktadır. Risk değerlendirmesi ile saha içerisinde kullanılması gereken alet, kıyafet, baret ve güvenlik açısından tüm ekipmanlar belirlenir. Ayrıca risk değerlendirmesi ile işçiler eğitimler ve yapılması gerekenler konusunda da daha bilinçli hale gelir.

OSGB Hizmeti Sunan Firmalar

Osgb hizmeti sunan firmalar işverenlere ve iş güvenliği uzmanı görevlendirmesi gereken iş yerlerine gerekli uzman ve iş yeri hekimi sağlamakla görevlidirler. İşverenler için gerekli risk analizleri yapılarak, risk derecesine göre iş güvenliği uzmanları firmalar için görevlendirilir. Osgb İstanbul osgb firmaları gün geçtikçe artmakla birlikte kaliteli hizmet tanımlaması yapmak oldukça önemlidir. Bu konuda işverenler için en iyi hizmeti verecek olan Özel Atılım OSGB iş güvenliği uzmanı ve gerekli eğitimlerle işçi sağlığı açısından önemli hizmetler sunmaktadır. Tüm uzmanlık ve iş yeri risk durumları ile hizmetlere Atılım OSGB firması aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Teklif İsteyin

İş Güvenliği İle İlgili Son Yazılarımız

Özel Atılım Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Ücretsiz Teklif Formu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun uzmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçeceklerdir.