OSGB Nedir - Osgb Ne İş Yapar - Gebze OSGB - ÖZel Atılım OSGB
İletişim No
+90 262 311 35 00
E-Mail
info@ozelatilimosgb.com
Gaziler Mah. 1787. Sok.
No: 2/4 - Gebze
Teklif İste

OSGB Nedir

Kocaeli İş Sağlığı ve Güvenliği - Gebze OSGB

OSGB Nedir

Özel Atılım Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Günümüzde işyerlerinde, fabrikalarda veya inşaat şantiyelerinde iş güvenliği adı verilen bazı yetkili kurumlar tarafından verilen eğitimler ve kursların yapılması zorunludur. Bu sebeple bu eğitimleri veren şirketler Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından sertifikaya sahip olan kurumlar olması gerekmektedir. Bunlardan biri ise KOCAELİ merkezli Özel Atılım OSGB isimli şirkettir. Bu şirket kısaca iş sağlığı ve güvenliği adı verilen hizmetleri yapmaktadır.

Osgb Hizmeti Nedir ?

Ülkemizde insanlar genellikle OSGB hizmeti nedir gibi soruları sıkça birbirlerine sormaktadırlar. OSGB, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi kelimesinin kısaltılmış şeklidir. Bu kurum Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından oluşturulmuştur ve bakanlığa bağlı olarak çalışmalarının sürdürmektedir. OSGB olarak hizmet veren özel firmalar, çalıştıkları şirketlerin işyeri hekimi, iş uzmanları ve sağlık personellerini görevlendirmek ve bu kişileri denetlemek zorunda olan kurumlardır. Bu Osgb’ler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olarak bulundukları illerde hizmet vermek zorundadırlar. Bunlardan biri is Özel Atılım OSGB adı verilen ve KOCAELİ’nde faaliyet gösteren bir şirkettir.

KOCAELİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

OSGB Şirketleri Ne İş Yapar?

Ülkemizde bakanlıklar tarafından tüm eleman veya işçi çalıştıran yerlerde bazı güvenlik tedbirleri uygulanması veya bazı eğitimler yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Ülkemizde 2015 yılına kadar 50 kişi ve üzeri işçi çalıştıran yerler İş Sağlığı ve Eğitimi (İSG) almakla yükümlüydüler. Bu tarihten sonra ise her türlü iş yeri bu eğitimleri almak zorundadır. Bu hizmeti almaya kuruluşlar ağır cezalar ile karşı karşıya gelebilmektedirler. OSGB’lerin amacı işverenlerin ve çalışanların güvenliğini sağlamak, gerekli önlemleri almak, denetim, gözetim ve benzeri hizmetleri yapmaktır.

Bunlara ek olarak şirketlere, ilk yardım eğitimi, hakkında bilgilendirme yapılmakta ve devamında ise yangın eğitimi ve yangın tatbikatları düzenleme daha sonra ise risk analizi raporu hazırlanarak acil durum eylem planı yapılmaktadır. Bu gibi OSGB hizmetleri her türlü tehlikeli iş yapan veya normal iş yapan fabrikalar için son derece önemli ve zorunludur. Bu sebeple de Özel Atılım OSGB bu konularda uzmandır ve birçok kurum tarafından da tercih edilmektedir.

OSGB Eğitim Veren Şirket Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ülkemizde OSGB hizmetleri veren birçok şirket bulunmaktadır. OSGB-eğitimi veren firmalar düzenli aralıklarla işyerlerini denetlemeli ve eğitim vermelidir. Bu sebeple de bu şekilde hizmet veren kurumlar öncelikle tercih edilmelidir. Bu kurumlar periyodik olarak işyerlerini ziyaret ettikleri takdirlerde olabilecek sorunlarda ortadan kalmaktadır. Özel Atılım İş Sağlığı ve Güvenliği Kurumu ise bu konuda, işyerlerinin tercih edilebileceği şirketlerin başında gelmektedir ve bakanlık tarafından da onaylıdır.

Ücretsiz Teklif İsteyin

İş Güvenliği İle İlgili Son Yazılarımız

Özel Atılım Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Ücretsiz Teklif Formu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun uzmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçeceklerdir.