Gebze Risk Değerlendirme ,Risk Değerlendirme Raporu Özel Atılım OSGB
İletişim No
+90 262 311 35 00
E-Mail
info@ozelatilimosgb.com
Gaziler Mah. 1787. Sok.
No: 2/4 - Gebze
Teklif İste

Risk Değerlendirme

Risk Analizi ve Risk Değerlendirme Raporu

Risk Değerlendirme

Özel Atılım Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

İşyeri Risk Analizleri

Risk Analizi Nedir, İşyeri Risk Analizi, Risk Değerlendirme, Risk Analizi ve Risk Değerlendirme Raporu ve daha fazlası için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Osgb denilen ortak sağlık ve güvenlik birimleri iş yerlerinde risk analizi yapan ve iş yerini işçi sağlığı ve güvenilirliği açısından sınıflandıran kurumlardır. Bu kurumlara yetki Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı tarafından verilmiş olup kurumlar belli bir yasa ve yönetmelik çerçevesinde iş güvenliği denetim ve değerlendirme işi yaparlar. İş güvenliği ise iş yerinde yapılan işin durumuna işçilerin çalışma sahasındaki şartlara, çalışırken kullandıkları vasıta ve materyallere, işçilerin içinde bulunduğu sosyal ve sağlık şartlarına göre değerlendirilir.

 İş Güvenliği Denetimleri Nasıl Yapılır?

Bir iş yerinin tehlike ve risk sınıfının belirlenmesi için öncelikli olarak işyeri risk analizleri yaptırılır. Bu analizleri yapmak üzere ortak sağlık güvenlik birimi tarafından görevlendirilmiş iş güvenliği ve sağlığı uzmanları işletmeye giderek ellerinde bulunan bir plan ve soru cevap listesine göre tesiste çalışmasını tamamlar ve yaptığı risk analizini işverene veya işletme yetkilisine sunar. Daha sonrasında işverenin bu durum için belli önlemler alıyor olması ve hem iş için hem de işçi için öngörülen bu tehlikeleri ortadan kaldırıyor olması gerekir. Daha sonrasında ise osgb firmasındaki uzmanlar düzenli olarak bu tesisi ziyaret ederek alınan önlemlerin işlerliğini ve kalıcılığını kontrol eder ve varsa yeni risklerin analizini yaparak bunlar için de ek önlemler talep eder.

KOCAELİ RİSK ANALİZİ

İşçilere Verilmesi Gereken İş Sağlığı Eğitimleri

Osgblerde işyeri hekimi ve diğer iş sağlığı uzmanları tarafından danışmanlık yapılan ve hizmet verilen firma çalışanlarına bazı teorik ve uygulamalı eğitimlerin veriliyor olması zorunludur. İlk yardım eğitimi bu eğitimlerden en önemli ve hayati olanıdır. Bu amaçla işyerlerinde genelde uygulamalı olarak bu eğitim gösterilir. Yangın eğitimi ise alanda bulunan yangın tüplerinin ve yangın merdiveninin işlerliğini kontrol etmek amaçlı ve işçileri bilinçlendirmek amaçlı yapılır.

İstanbul’da OSGB Firmaları

İstanbul osgb firmaları için internette arama motoruna yazarak arama yapabilir ya da direkt olarak Atılım osgb sayfasına giriş yaparak talep ettiğiniz yardım ve hizmeti tarafımıza mail ya da telefon ile hızlı şekilde bildirebilirsiniz. Özel Atılım OSGB  iş yeri hekimi, işyeri hemşiresi ve iş güvenliği uzmanları ile tüm işletme türlerine hizmet vermektedir.

Ücretsiz Teklif İsteyin

İş Güvenliği İle İlgili Son Yazılarımız

Özel Atılım Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Ücretsiz Teklif Formu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun uzmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçeceklerdir.