Gebze Yangın Eğitimi - Yangın Eğitimi Tatbikatı - Özel Atılım OSGB
İletişim No
+90 262 311 35 00
E-Mail
info@ozelatilimosgb.com
Gaziler Mah. 1787. Sok.
No: 2/4 - Gebze
Teklif İste

Yangın Eğitimi

Gebze Yangın Eğitimi Sertifikası

Yangın Eğitimi

Özel Atılım Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Temel Yangın Eğitimi

Yangın Eğitimi Nedir, Temel Yangın Eğitimi, Bireysel Yangın Eğitimleri, Sertifikalı Yangın Eğitimleri ve daha fazlası için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Yangınlar iş yerlerinin en fazla maruz kaldıkları doğal etmenlerden kaynaklanan zararlar arasında ilk sırada gelmektedir. Bu bakımdan yangınların iş yerlerinde çıkış nedenleri, olası facialar ve ölümlerle yaralanmalar sonucu iş yerindeki psikolojik tüm sorunlar temel anlamda yangınlardan arta kalanlar arasında gelmektedir. Bu noktada dikkat edildiği zaman mutlaka yangınların çıkmadan önce iş yerindeki tüm çalışanların temel yangın eğitimi üzerine eğitilmelerinde fayda vardır.

 Yangın öncesi tatbikat

Sözü edilen işlemlere yönelik olarak yangınların çıkmadan önce Özel Atılım OSGB tarafından verilen yangın öncesine dayanan tatbikat eğitimleri ve ilk yardım eğitimi verilerek tümüyle yangına karşı gerekli tüm müdahalelerin etkin bir şekilde yapılması sağlanmaktadır. Yine başlıca temel hususlar dikkate alınarak yangınlara karşı en temel noktalar dikkate alındığı zaman tümüyle ortada duran özellikleri varlığını korumaktadır. İlk yardım eğitimi sürecinde temel nefes alma ve verme teknikleri, suni hayata döndürme teknikleri ve nefes teknikleri ile acil servis görevlilerinin geleceği zamana dek öncelikli yardım yapılmalıdır. Bu da yangın eğitimi içerisinde bulunan bir diğer noktayı oluşturmaktadır.

Gebze Temel Yangın Eğitimleri

Yangına karşı müdahale

Tüm gerekli tedbirlerin alınmasına rağmen hesapta olmayan birtakım sebeplerden kaynaklanan sorunlar yaşanması halinde yine yangınlar oluşmaktadır. İşte bunun önüne geçmek adına Atılım osgb tarafından verilen istanbul yangın eğitimi ile yangına karşı yerinde müdahale edilmesi ve bunun sonucunda da herhangi bir şekilde can ve mal kaybı yaşanmadan doğal afetin bir an önce atlatılmasına çalışılmaktadır. Gerçekleştirilen tüm bu noktalar çerçevesinde düşünülerek tümüyle yangına karşı en gerekli tedbirlerin alınması için çalışmalar Özel Atılım İş Güvenliği tarafından verilmektedir.

Acil durum eğitimi

Mutlaka yangınlara karşı alınacak bir diğer tedbir de acil durum eylem planının oluşturulmasıdır. Tam bu noktada da iş güvenliği noktasında karşılaşılan bir başka eğitim olarak acil durum eğitimi verilmektedir. Temel ve ileri seviye olarak iki aşamadan oluşmaktadır. Temel eğitim 8 saat ileri seviye eğitim ise işyeri hekimi katılımıyla tam 16 saat sürmektedir. Eğitim sonucunda sertifika ile katılımcılar belge almaya hak kazanmaktadır. Bu bakımdan da değerlendirilecek olunursa söz konusu bütün yangın sorunlarının anlık olarak önlenmesi mümkün olmaktadır.

Ücretsiz Teklif İsteyin

İş Güvenliği İle İlgili Son Yazılarımız

Özel Atılım Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Ücretsiz Teklif Formu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun uzmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçeceklerdir.